Wiceprezes PFR Bartosz Marczuk gościem studentów ekonomii

Program Rodzina 500+, Centralny Port Komunikacyjny, Pracownicze Plany Kapitałowe, funkcjonowanie Polskiego Funduszu Rozwoju – to tylko niektóre tematy,  o jakie pytali studenci 2 roku II stopnia ekonomii (specjalność systemy ekonomiczne) Bartosza Marczuka podczas spotkania na Wydziale Ekonomicznym. Gość to wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, w latach 2015-2018 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dyskusja odbyła się 14 maja 2024 roku podczas zajęć z przedmiotu „Państwo a gospodarka” prowadzonego przez dr. Stefana Sękowskiego.

W ramach współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym Bartosz Marczuk najpierw opowiedział nt. swoich doświadczeń zawodowych na styku państwa i gospodarki. Opisywał między innymi proces tworzenia i wdrażania programu Rodzina 500+, Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz Tarcz Finansowych PFR, mających łagodzić ekonomiczne negatywne skutki pandemii COVID-19.

Po półgodzinnym wystąpieniu głos zabrali studenci, którzy pytali prelegenta zarówno o kwestie poruszone w wystąpieniu, jak i dotyczące innych aspektów działalności państwa w gospodarce. Słuchaczy szczególnie interesowała ocena skutków programu Rodzina 500+ oraz perspektywa budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Studenci mogli także skonfrontować z gościem swoje obawy i wątpliwości co do szczegółowych programów, pytali np. o wpływ programu Rodzina 500+ na inflację i dzietność, bezpieczeństwo pieniędzy zgromadzonych w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych w przyszłości czy ograniczenia wprowadzane w szczegółowych programach realizowanych przez Grupę PFR. Padały także pytania powiązane z tematami przygotowywanych przez studentów prac magisterskich.

Bartosz Marczuk wyczerpująco odpowiadał na pytania, odpowiedzi zachęcały do dalszej dyskusji, w efekcie czego spotkanie trwało ponad 2 godziny. Dziękujemy gościowi za poświęcony czas i podzielenie się z nami insiderską wiedzą.

 

    Aktualności

    Data dodania
    15 maja 2024